اقتصاد دانش بنیان راهگشای مشکلات است

رئیس امور اقشار بسیج سپاه سلمان سیستان وبلوچستان گفت: ترویج و پیشرفت و توسعه اقتصاد دانش‌‍بنیان می توان حلال و راهگشای مشکلات کشور باشد.


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان سرهنگ پاسدار محمد قورزایی در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان که با همراهی تعداد زیادی از اساتید نخبه و بسیجی شهرستان زاهدان به مناسبت هفته بسیج انجام شد اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری خطاب به آحاد جامعه و خصوصاً جوانان صادر شد را می توان به عنوان یکی از اتفاقات مبارک و مهم در چهل ساله دوم انقلاب اسلامی قلمداد کرد.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب را همه مردم خصوصاً بسیجیان و جوانان باید بارها و بارها مطالعه کرده و نسبت به اجرای عملی بندهای آن گام بردارند.

به گفته قورزایی؛ سند راهبردی بسیج نیز بر همین مبنا و ناظر به بیانیه گام دوم انقلاب و به عنوان نقشه راه بسیج تدوین شد که اولویت این سند نیز شناسایی، سامان دهی و بکارگیری نخبگان جوان بسیجی در امور مهم و حساس کشور است که که با بهره گرفتن از این قشر موثر و اثربخش بتوانیم باعث رشد و تحول کشور به ویژه در مباحث اقتصادی باشیم.

وی تاکید کرد: بسیاری از مشکلات کشور با هم افزایی نخبگانی قابل حل است و اقداماتی که پارک های علم و فناوری خصوصاً در سیستان وبلوچستان انجام می دهند نیز از جمله همین موارد است و قطعاً رونق و پیشرفت فعالیت های پارک علم و فناوری زاهدان می تواند باعث شکوفایی و تحول شگرفی در استان باشد.

وی ادامه داد: یکی از مواردی که باید به آن توجه ویژه ای داشت ورود نخبگان و شرکت های خلاق و فناور به حوزه اقتصاد است چرا که باور داریم اقتصاد دانش بنیان راهگشای مشکلات است و همگان باید برای تحقق آن تلاش کنند.