معاون فناوری وزیر ارتباطات: ۱۰ هزار نفر در سیستان وبلوچستان آموزش های اقتصاد دیجیتال را فرا می گیرند

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات گفت: مقرر شده تا تعداد ده هزار نفر در سیستان وبلوچستان آموزش های مقدماتی و تخصصی حوزه اقتصاد دیجیتال را فرابگیرند و وارد بازار کار شوند.


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان دکتر میثم عابدی در حاشیه افتتاح کانون شتاب دهنده های برنامه نویسی که با حضور استاندار و سایر مسئولان و مشارکت 1200 علاقه مند در پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان برگزار شد اظهار داشت: این استان به لحاظ جمعیت جوان و دانش آموز جزو استان های خوب، تجارت محور با دسترسی های فوق العاده تجارت بین المللی است.

وی افزود: خوشبختانه مهارت های حوزه اقتصاد دیجیتال یک استعداد بالقوه در سیستان وبلوچستان محسوب می شود که باید با برنامه ریزی درست بالفعل شده و وارد عرصه درآمدزایی و پول سازی شده و چهره این استان را دگرگون کند اما برای تحقق این مهم باید شیوه های بومی سازی شده دقیق طراحی شده و زیرساخت لازم را نیز ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: با توجه به اینکه یکی از اصولی ترین گام های این پروژه مهم، آموزش است مقرر شد که در مرحله اول حدود ده هزار نفر علاقه مند این بخش آموزش های لازم را فرا بگیرند و در صورت نیازسنجی و استقبال مردم، امکان افزایش ظرفیت نیز پیش بینی شده است.

به گفته عابدی؛ کسانی که این دوره ها را با موفقیت طی کنند نیز زیر چتر حمایتی ما و پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان قرار خواهند گرفت و برای کسب درآمد و ورود به بازارهای اقتصادی کشور به شرکت های ملی بزرگ به منظور جذب معرفی می شوند.

وی ادامه داد: همچنین مقرر شد تا شرکت های برتر پارک علم و فناوری به منظور تبادل اطلاعات و کسب تجربه با شرکت های ملی و تراز اول کشور مرتبط شده و کارهای مشارکتی نیز انجام دهند و این شرکت ها نیز در سیستان وبلوچستان شعبه های ثابت و نمایندگی ایجاد کنند و آموزش های تخصصی را به علاقه مندان این استان ارائه دهند.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات تاکید کرد: سیستان وبلوچستان باید به هر چه سریعتر به اقتصاد دیجیتال کشور متصل شود که این امر با حمایت مسیولان و همکاری مردم امری قابل اجرا بوده و لازم است که موانع سد راه جوانان نخبه و علاقه مند استان برداشته شده و در مسیر رسیدن به قله و هدف خود درگیر بروکراسی معمول اداری نشوند و امورات آنها تسهیل شود.