کانون شتاب دهنده های برنامه نویسی سیستان وبلوچستان آغاز بکار کرد

رئیس پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان از افتتاح کانون شتاب دهنده های برنامه نویسی و آغاز دوره های توانمند سازی در استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان محمد نبی شهیکی در حاشیه این افتتاحیه که با حضور دکتر میثم عابدی معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، استاندار و سایر مسؤلان در زاهدان برگزار شد اظهار داشت: در این رویداد بالغ بر ۱۲۰۰ نفر از جوانان علاقه مند به حوزه برنامه‌نویسی از سراسر استان و همزمان با زاهدان در شهرستان های زابل، زهک، ایرانشهر، چابهار و.... شرکت کردند که استقبال بی نظیری بود.

وی افزود: این رویداد با هدف معرفی حوزه جذاب و پول ساز برنامه نویسی و شناسایی جوانان و علاقه مندان این بخش در استان آغاز بکار کرد.

به گفته دکتر شهیکی در قالب این رویداد، تمام ثبت نام کنندگان از مزایای آموزشی این رویداد بهره مند می شوند و در همان ابتدا آزمون تعیین سطح از آنها گرفته شد و بر اساس میزان توانمندی که دارند در دوره های آموزشی مقدماتی و تخصصی و پیشرفته شرکت می کنند.

وی ادامه داد: این افراد تا زمانی که به میزان قابل قبولی از توانمندی برسند تحت آموزش قرار می گیرند و پس از پایان دوره ها به شرکت های دیگر برای فعالیت و مشارکت در پروژه های عملی معرفی و وارد فاز عملیاتی و‌ کسب درآمد می‌شوند.

وی تصریح کرد: این افراد در پایان می توانند با راه اندازی شرکت های کسب و کار و بر اساس آموزش هایی که دیده اند نسبت به ایجاد اشتغال پایدار و ثابت برای خود و دیگران اقدام کنند که این مهم در کاهش نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در جوان ترین استان کشور نقش بسزایی دارد.