تفاهم نامه همکاری بین پارک علم و فناوری و دانشگاه پیام نور استان

تفاهم نامه تاسيس مركز نوآوري با همکاری دانشگاه پيام نور استان امضا شد.


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، دکتر شهیکی رئیس پارک علم و فناوری استان همزمان با امضا تفاهم نامه افزود: این تفاهم نامه در راستای سند چشم انداز و تحقق اهداف نظام علم و فناوری و حمایت از صاحبان ایده و فناوری با هدف توسعه شبکه نوآوری و فناوری استان اجرایی می گردد.

وی افزود: تاسيس مركزنوآوری مقدمه اي براي راه اندازي مركز رشد و استقرار شركت هاي دانش بنيان در اين مراکز و حركت به سوي دانشگاه نسل سوم و چهارم با تمركز بر كارآفريني، توليد ثروت از راه علم و اشتغال، است و با توجه به ظرفیت بالای استان با همکاری مشترک می توان در جهت توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری حرکت نمود.

شهیکی خاطرنشان كرد: طبق تفاهم نامه، اقدام هايي از جمله همکاری مشترک در حوزه کارآفرینی و نوآوری، توسعه شبکه شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور، کاربردی نمودن پژوهش ها و تجاری سازی آنها یا به عبارتی تکمیل فرآیند ایده به محصول و تسریع روند آن، کمک به حذف چالش ها و موانع موجود در بخش های مختلف کشاورزی، صنعتی و خدماتی با استفاده توان علمی و پژوهشی محققان و پژوهشگران منطقه باید در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین افزود: به زودی با برنامه ریزی صورت گرفته با همکاری مشترک بین پارک علم و فناوری استان و دانشگاه پیام نور در چند شهرستان مراکز نوآوری راه اندازی می گردد.