رویداد تخصصی فرصت های سرمایه‌گذاری

رویداد تخصصی فرصت های سرمایه‌گذاری با هدف ارایه ایده های نوآورانه و دانش بنیان برای جذب سرمایه گذار در مجموعه پارک فناوری سیستان و بلوچستان برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در این رویداد سرمایه گذاری تیم‌های استارتاپی با هدف جذب‌ سرمایه‌گذار ايده های خود را ارائه و این ایده‌ها مورد بررسی تیم داوری تخصصی قرار گرفت همچنین، امکان مشاوره با راهبران حوزه فعالیت و شبکه‌سازی با سایر فعالان اکوسیستم ها در سطح کشور از سایر برنامه های رویداد بود.

بر اساس این گزارش برخی از تیم های سرمایه گذاری مانند: نیک اندیش کارایا، شرکت سرمایه گذاری شناسا، موسسه ابتکار و توسعه نوید در این رویداد حضور داشتند.

در این رویداد از بین کلیه طرح های ارائه شده در نهایت ۱۴ تیم در حوزه های آب، نانومواد، قطعات صنعتی، تجهیزات پزشکی، دارو و گیاهان دارویی و انرژی به مرحله نهایی راه پیدا کردند و در حضور سرمایه گذارن به ارائه طرح های کسب و کاری خود پرداختند.

که در پایان از تیم های شرکت کننده در رویداد ۳ تیم پس از داوری تخصصی وارد فرایند مذاکرات سرمایه‌گذاری و ۳ تیم برای جذب سرمایه با مدل کرادفاندینگ و یک تیم با پیشنهاد پذیرش در شتاب دهنده تخصصی انتخاب گرديدند.

قابل ذکر است استان سیستان و بلوچستان، دومین استان پهناور کشور محسوب می‌شود که دارای ظرفیت‌های بسیاری مانند دسترسی به آب‌های آزاد بین‌المللی، بازرگانی ملی و ترانزیت خارجی، کشت محصولات سودآور صادراتی ، وجود منابع غنی دریایی، وجود معادن نسبتا غنی، فعالیت‌های گردشگری، برخورداری از حدود ۱۵ مرکز دانشگاهی، انرژی خورشید و باد و همچنین ظرفیت‌های حوزه صنایع خلاق و نرم از جمله صنایع دستی و گردشگری، تولید محتوا، خدمات اجتماعی، معماری وکسب‌وکارهای دیجیتال است.

با توجه به ظرفیت‌های نیروی انسانی جوان و دانشگاهی و همچنین ظرفیت‌های بالقوه‌ منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای این استان با توسعه بسترهای اکوسیستم استارتاپی و همچنین انگیزه‌های سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌توانیم شاهد توسعه استارتاپ‌های سیستان و بلوچستان در سطح ملی و بین‌المللی باشیم.