برگزاری نشست استاندار با دانشگاهیان

استاندار: دانشگاه ها و پارک علم و فناوری باید ارتباط تنگاتنگی داشته باشند


استاندار سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم همراهی علم و صنعت با یکدیگر اظهار داشت: وقتی دانشگاه در کنار صنعت نباشد، دچار مشکل می شویم با بررسی تعطیلی برخی از کارخانه‌ها به خوبی می توان اهمیت هماهنگی علم و صنعت را مشاهده کرد که اگر دانشگاه با فناوری های روز در تولیدات داخلی دخالت داشت، اکنون شاهد ورشکستگی برخی از کارخانه ها در کشور نبودیم.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری، محمد کرمی "استاندار" در نشست با دانشگاهیان استان گفت: دانشگاه باید امور جامعه را سرعت بدهد، دانشگاه؛ در تولید ثروت با افزایش تولید علم تاثیر بسزایی در پیشرفت جامعه و ترسیم آینده روشن برای استان دارد.

وی بیان داشت: در این استان عقب ماندگی هایی داریم که باید با عملکرد مناسب برای جبران این عقب‌ماندگی ها گام برداریم.

محمد کرمی با تاکید بر جایگاه دانشگاه‌ها در پیشرفت جوامع تصریح کرد: دانشگاه و پارک علم و فناوری باید ارتباط تنگاتنگی با هم داشته باشند. وی با اشاره به اهمیت توانمندسازی دانشجویان و دانش آموزان بیان داشت: هماهنگی و همراهی با پارک علم و فناوری در جهت توانمندسازی محصلان جزو وظایف دانشگاه‌ها و اساتید است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: کار پژوهشی در پارک های علم و فناوری باید تکمیل و به مرحله تجاری سازی برسد.

وی اذعان کرد: انتظار داریم؛ دانشگاه‌ها و پارک‌های علم فناوری در وسط میدان حل مسائل و مشکلات جامعه باشند ما نیز با تمام توان در کنار آنها خواهیم بود.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اهمیت حضور سرمایه گذاران در پیشرفت استان افزود: باید شرکت های دانش بنیان، سرمایه‌گذاران و جوانان را در جهت پیشرفت استان همراهی و زیرساخت‌های لازم را ایجاد کنند و شرایط برای کارهای علمی و فناورانه تسهیل شود. محمدکرمی با اشاره به وظایف اساتید دانشگاه ها در رشد و تعالی دانشجویان بیان داشت: باید با اساتید دانشگاه و هیئت های علمی جلسات هم اندیشی و هم افزایی برگزار شود.