افتتاح فازهای توسعه پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

افتتاح فاز دوم کارخانه نوآوری زاهدان و مجموعه فضاهای کارگاهی تولیدی نیمه صنعتی و خانه های خلاق و نوآوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری جناب آقای دکتر سورنا ستاری و جناب آقای دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقيقات و فناوري


افتتاح فاز دوم کارخانه نوآوری زاهدان و مجموعه فضاهای کارگاهی تولیدی نیمه صنعتی و خانه های خلاق و نوآوری دکتر سورنا ستاری؛ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با حضور در زاهدان، فاز دوم کارخانه نوآوری، مجموعه های کارگاهی فناوران 4 و5 و6 و خانه های خلاق و نوآوری مستقر در پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان را افتتاح کرد. 

به گزارش جام جم آنلاین سیستان وبلوچستان، دکتر ستاری در سفر به سیستان وبلوچستان؛ بازدیدی از شرکت ها و خانه های خلاق مستقر در پارک علم و فناوری زاهدان داشت. 

بر پایه این گزارش، در این بازدید فاز دوم کارخانه نوآوری زاهدان شامل مراکز خدمات فناوری و تجاری سازی، مرکز نوآوری اجتماعی، بخش هوش مصنوعی، آزمایشگاه های خلاقیت ، فب لب، اینترنت اشیا، خانه خلاق و نوآوری پویانمایی و بازی سازی و نوآوری شهری افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت. 

دکتر ستاری همچنین مجموعه های کارگاهی فناوران 5،4 و6 پارک علم و فناوری به مساحت ۳۶۰۰متر مربع را افتتاح کرد که این کارگاه ها نیز در فناوران ۴ با جانمایی واحدهای فناور در حوزه طراحی صنعتی، طراحی برد الکترونیک، طراحی و مهندسی معکوس قطعات صنعتی؛ فناوران ۵ شامل طراحی و ساخت پرینتر ۳ بعدی، طراحی و مهندسی معکوس قطعات دندان پزشکی، طراحی و ساخت قطعات صنعتی، طراحی و ساخت تجهیزات پزشکی و فناوران ۶ شامل ساخت و تولید باتری های AGM ، طراحی آب شیرین کن صنعتی می باشد. 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این بازدید که با حضور استاندار و سایر مدیران ارشد استانی و شهرستانی صورت گرفت خانه خلاق و نوآوری دانش آموزی که با هدف آشنایی و توانمندسازی نسل جدید و تربیت نیروی ماهر برای آینده ایجاد شده است را نیز افتتاح کرد. 

شایان ذکر است این خانه خلاق دانش آموزی دربرگیرنده بخش های رباتیک، زیست شناسی، کیهان شناسی، بازی سازی، انرژی تجدید پذیر، توسعه مهارت های فردی، هوش مصنوعی، زیست فناوری، متاورس و هوافضا است.