آزمایشگاه

آزمایشگاه

آزمایشگاه کشت بافت

استان سیستان و بلوچستان به دلیل ویژگی های اقلیمی و جغرافیایی، دارای تنوع قابل توجهی از گونه های گیاهی در کشور می باشد؛ به طوریکه بیش از ۳۹۲ گونه با ارزش گیاهی را در خود جای داده و برای تبدیل شدن به فرآورده های گیاهی و غذایی با ارزش افزوده بالا، آماده سرمایه گذاری و برداشت است.

در این راستا پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان با در نظر گرفتن مزیت نسبی منطقه در تولید گونه های گیاهی دارویی و ارقام مرغوب نهال درختان گرمسیری نظیر انبه، به لیمو، خرما و گیاهان زینتی از طریق تکنیک کشت بافت، ازمایشگاه کشت بافت را در فروردین 1396 به محل مجتمع فناوری پارک علم و فناوری منتقل و در فضایی 300 متر مربعی در اختیار واحدهای فناور قرار داد. این نهاد با توجه به ظرفیت های بالای استان در این حوزه در نظر دارد با فراهم نمودن بسترهای لازم در زمینه رفع نیازهای منطقه از ورود ارقام مختلف گیاهان و نهال درختان مختلف از خارج کشور و معرفی این استان به عنوان مرجعی جهت تامین گونه های گیاهی در داخل کشور، سهمی اثر گذار در اجرای اقتصاد مقاومتی ایفا نماید.


برنامه های آزمایشگاه:

برگزاری دوره های آموزشی کشت بافت و تکثیر گیاهان دارویی به صورت دوره ای و به منظور افزایش دانش و مهارت فارغ التحصیلان رشته های مرتبط و فعالان بخش گیاهان دارویی
ریزازدیادی و تکثیر ارقام مرغوب گیاهی به منظور حفظ و تولید ارقام پرمحصول
کشت اندام های گیاهی و تهیه گیاهان عاری از ویروس
تلاش در جهت فرآوری و استحصال مواد موثره گیاهان دارویی و گرمسیری استان
انتقال ژن های موثر در مسیر بیوسنتز ترکیبات طبیعی و مطالعه بیان آنها در اندام یا گیاهان دارویی باززایی شده تراریخت


جهت ارتباط با کارشناس آزمایشگاه کشت بافت با شماره 05433442036تماس حاصل فرمایید و یا از طریق رایانامه TECH@SBSTP.IR مکاتبه نمایید.


آزمایشگاه اینترنت اشیاء

پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان مطابق با ظرفیت های نیروی انسانی موجود و به دلیل وجود6400 فارغ‌التحصیل رشته‌های مهندسی برق، کامپیوتر و فناوری و نیز در راستای شکل گیری کسب و کارهای با عمر فناوری بالا اقدام به تجهیز و راه اندازی آزمایشگاه اینترنت اشیاء نمود. این ازمایشگاه با ارائه تمامی تجهیزات مورد نیاز برای حوزه اینترنت اشیاء در نظر دارد تا ایده ها و پژوهش های دانشگاهی مرتبط با این حوزه را در استان تقویت و به شکل گیری کسب و کارهای آنان کمک نماید.


جهت ارتباط با کارشناس آزمایشگاه اینترنت اشیا با شماره 05433442036 تماس حاصل فرمایید و یا از طریق رایانامه IT@SBSTP.IR مکاتبه نمایید.