آشنایی با "استارت آپ" ، "استارت آپ ویکند" و "بوت کمپ"

 

رویداد شتاب (Starup weekend) به عنوان یکی از مهم ترین دوره های آموزشی و انگیزشی در دنیا مطرح می باشد. در این رویداد که عموما در تعطیلات آخر هفته برگزار می گردد، علاقه مندان حوزه کارآفرینی و صاحبان تخصص و ایده و سرمایه گذاران در یک مکان گردهم آمده و با گذراندن آموزش های لازم تحت نظر متخصصین و اساتید خبره اقدام به طراحی بوم کسب و کار می نمایند. برنامه های آموزشی بوت کمپ (پیش رویداد) قبل از برگزاری رویداد اصلی، به عنوان یک ضرورت پیش آموزشی جهت آشنایی جامعه هدف با رویداد برگزار می گردد. علاقه مندان و صاحبان ایده و تخصص جهت حضور در رویداد شتاب، پیش از شروع رویداد اقدام به ثبت نام در فضای مجازی می نمایند و پس از حضور در روز اول رویداد، توسط تسهیلگر رویداد با برخی تعاریف و قانون رویداد آشنا شده و سپس در زمانی مشخص ایده‌های خود را به مدت 1 دقیقه مطرح می‌کنند و از بین ایده‌های مطرح شده بهترین ایده ها با رأی حاضران انتخاب می‌شوند. صاحبان ایده‌های انتخاب شده تحت نظر مربیان رویداد اقدام به تشکیل تیم و جذب تخصص‌های مورد نیاز از بین دیگر شرکت کنندگان، برای پیشبرد ایده می‌کنند. بعد از تشکیل گروه‌ها روز اول به پایان می‌رسد.

تشکیل صف ایده

ارائه یک دقیقه ای ایده ها توسط شرکت کنندگان صاحب ایده

رای گیری از بین ایده های ارائه شده 

تشکیل تیم های کاری توسط شرکت کنندگان و استقرار تیم ها در سالن ویژه رویداد

 

در روز دوم گروه‌ها از ابتدای صبح در محل برگزاری رویداد حاضر شده و با امکاناتی که در اختیار دارند شروع به اجرایی کردن ایده‌ی خود می‌نمایند. در این بین افرادی به عنوان مربی (mentor) که در زمینه‌های مختلف دارای تخصص می‌باشند و یا سابقه ایجاد استارت‌آپ های موفقی را دارند، گروه‌ها را در جهت اجرایی کردن ایده‌هایشان راهنمایی و کمک می‌کنند، با این اوصاف روز دوم کاملاً به اجرایی کردن ایده سپری شده و در این بین کارگاه‌های آموزشی کوتاه مدت نظیر: آشنایی با بوم ناب کسب و کار، کارگاه آشنایی با کمینه محصول، کارگاه نحوه ارائه و غیره نیز برگزار می­‌شود.

 

 

برگزاری کارگاه های آموزشی در خلال رویداد

با آغاز روز سوم، گروه‌ها مجددا ازصبح گرد هم آمده و آخرین تلاش‌ها را در جهت تولید نمونه اولیه (ماکت، نمونه اولیه نرم افزاری، سخت افزاری و یا طرح گرافیکی) محصول انجام می‌دهند و آماده ارائه به داوران می‌شوند. عصر روز سوم، زمان بررسی ایده‌ها و محصول اولیه حاصل از آن ایده است، بطوری که گروه‌ها با ارائه توضیحات به مدت 5 دقیقه در زمینه توجیه اقتصادی طرح، ارزشی که ارائه می‌دهد و افرادی که به عنوان مصرف‌کنندگان نهایی در نظر گرفته شده‌اند از طرح خود دفاع می‌کنند. در نهایت سه تیم برتر با رأی نهایی داوران انتخاب می‌شوند.

ارائه نهایی

اما برنده واقعی این رویداد گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور نمایند. پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان نیز این تیم ها را در زمینه تبدیل ایده به محصول حمایت کرده و تمامی خدمات مشاوره ای، اینترنت، استقرار و غیره را به مدت مشخص به صورت رایگان، در اختیار آنان قرار می دهد و راه تبدیل به یک شرکت دانش بنیان با بازده اقتصادی بالا را فراهم می آورد.

 


زمانبندی و ثبت نام

6 الی 8 تیر 1397
مکان برگزاری

مرکز آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شهید خیابانیان
سخنرانان


داوران


تسهیلگرمربیان


برگزار کنندگان


حامیان


اطلاعات تماس

سيستان و بلوچستان، زاهدان، خيابان دانشگاه، دانشگاه سيستان و بلوچستان، جنب مسجد دانشكده مهندسي، پارك علم و فناوري استان سيستان و بلوچستان
تلفن: 054 - 33410086-7
كدپستی: 98167-45845
پست الکترونیک: info@sbstp.ir
sb.park@yahoo.com
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان