آشنایی با "استارت آپ" ، "استارت آپ ویکند" و "بوت کمپ"

فین تک چیست؟

در طی چند سال گذشته استارتاپ‌های مالی زیادی با بهره‌گیری از فناوری‌های مدرن شروع به کار کردند، تا بتوانند سرمایه‌گذاری، پرداخت قبوض و حتی وام گرفتن را برای مردم آسان سازند، این استارتاپ‌ها با نام فین تک شناخته می‌شوند. فین تک در حقیقت به معنی استفاده نوآورانه از فناوری در ارائه خدمات مالی است، فین ‌تک یا فناوری‌های مالی معادل ‏Financial ‎technology‏ یا ‏FinTech‏ می‌باشد. بطور کلی کسب‌ و کارهای فین ‌تک در ۹ دسته قرار می‌گیرند: پرداخت، پول و ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین، ولث تک یا کسب وکارهای فناوری مربوط به بورس و سرمایه‌گذاری، مدیریت مالی شخصی، قرض دادن و تامین سرمایه جمعی، انتقال بین المللی پول یا رمیتنس‌ها، بانکداری روزمره و بانک‌های بدون شعبه، اینشورتک یا کسب وکارهای فناوری بیمه و رگ تک یا کسب وکارهای مربوط به قانون‌گذاری.

fintech

 

از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد می­توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • آشنایی شرکت­ کنندگان با کارآفرینی و اکوسیستم کسب وکارفین تک :

 بنیانگذاران استارت اپ ها بر اساس مشکل و یا فرصتی که شناسایی می‏کنند تصمیم می‏گیرند کسب و کار خودشان را راه‏ اندازی کنند. آمارها حاکی از آن است که حدود 80 الی 90 درصد استارت آپ ها در چهار سال اول حیاتشان از بین می‏روند و 17 درصد این استارت آپ های شکست خورده به دلیل مدل کسب و کاری نامناسب شکست می‏  خورند. شناخت مدل های کسب و کار در مسیر خلق ارزش برای مشتریان کمک شایانی به بنیان گذاران استارت آپ ها می‏کند و به همین دلیل تدوین مدل کسب و کار از اهمیت ویژه‏ای برخوردار است. فین تک ها که خود شاخه ای جدید از کسب و کارهای ارائه دهنده خدمات مالی هستند نیز نیاز به مدل کسب و کار دارند ، که البته با توجه به شرایط خاص فینتک ها ممکن است در بخشهایی از مدل کسب و کارشان با سایر صنایع تفاوت هایی داشته باشند . بررسی تخصصی مدل های کسب و کار انواع فین تک ها میتواند راهگشای شما برای راه اندازی استارتاپ فین تکی جدیدی باشد که در آینده امکان تبدیل شدن به کسب و کاری موفق را خواهد داشت.

با نگاهی به استارت آپ های فینتکی ایران مشاهده می‏کنیم عمده آنها در بخشهای محدودی از حوزه ‏های نه‏ گانه فینتک فعال هستند در صورتی که فینتک اقیانوسی است از مدل های کسب و کاری و درآمدی متنوع و جذاب.
در این دوره قصد داریم اصول و نکات کاربردی به منظور تدوین مدل کسب و کار و مدل های درآمدی با ارائه مثال های متنوع از استارت آپ های حوزه فینتک را ارائه کنیم..

  • آشنایی شرکت­ کنندگان با تیم­سازی و شبکه­ سازی
  • گرداوری فعالان و متخصصان مالی و فناوری اطلاعات وایجاد شبکه­ های ارتباطی فی مابین
  • تشکیل تیم ­های استارتاپی و تبدیل ایده ­ها به کسب وکار
  • دعوت از سرمایه­ گذاران برای جذب منابع مالی به منظور حمایت از ایده­ های برگزیده
  • معرفی ایده ­های برگزیده به پارک و مراکز رشد وابسته برای اخذ تسهیلات وحمایت­ های مادی و معنوی

ثبت نام زودهنگام و ثبت نام برای دانشجویان ،شرکت های شهرک صنعتی و شرکت­ های مستقر در پارک علم وفناوری استان سیستان و بلوچستان  50 %تخفیف و برای شتابدهنده های پارک علم وفناوری استان سیستان75% تخفیف و برای سایر متقاضیان 100 هزار تومان است.

     شرکت توی این رویداد به چه کسانی توصیه می‌­شه؟

         ·            فارغ التحصیلان ،دانشجویان درشته کامپیوتر ،حسابداری،اقتصاد،صنایع،مدیریت.

         ·            شرکت های صنعتی .

         ·            افراد خوش فکر و خلاق

         ·            استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و متوسط


زمانبندی و ثبت نام
مکان برگزاری

مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان

( جهت دریافت آدرس کلیک کنید)
سخنرانان


داوران


تسهیلگرمربیان

میلاد مفیدی


برگزار کنندگان


حامیان


اطلاعات تماس

سيستان و بلوچستان، زاهدان، خيابان دانشگاه، دانشگاه سيستان و بلوچستان، جنب مسجد دانشكده مهندسي، پارك علم و فناوري استان سيستان و بلوچستان
تلفن: 054 - 33410086-7
كدپستی: 98167-45845
پست الکترونیک: info@sbstp.ir
sb.park@yahoo.com
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان