رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری

استعداد و ظرفیت های پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان در کشور کم نظیر است


رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری گفت: استعداد و ظرفیت های زیرساختی و نیروی انسانی موجود در پارک علم و فناوری سیستان وبلوچستان نسبت به کل کشور کم نظیر و بسیار فوق العاده است.

صادق خیاطیان در مراسم افتتاح اولین نمایشگاه محصولات دانش بنیان، فناور و خلاق سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت: پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان به لحاظ دارا بودن زیرساخت های مناسب و نیروی انسانی متخصص و کارآمد نسبت به کل کشور ظرفیت کم نظیر و بسیار فوق العاده ای دارد که این امرو وظیفه ما را سنگین و دوچندان می کند. 

وی افزود: این شرکت ها با تمام توان مشغول به فعالیت و تولید هستند که وظیفه ماست که از شرکت های دانش بنیان، فناور و خلاق حمایت کرده و تلاش کنیم در عرصه فناوری و استفاده متناسب از این ظرفیت ها در کشور کارهای موثری انجام دهیم. 

 

وی تاکید کرد: پارک های علم و فناوری و مراکز و رشد و فناور در سراسر کشور و به ویژه در سیستان وبلوچستان پذیرای علاقه مندان این حوزه است که دولت نیز مکلف شده تا زیرساخت های لازم در این خصوص را مهیا کند.

 

وی تصریح کرد: بر اساس تاکید رهبر معظم انقلاب و دستور صریح رئیس جمهور به طور جد مصمم هستیم تا در مقابل واردات کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل کشور و توسط فناوران و دانشمدان بومی تولید می شود ایستادگی کنیم تا ضمن حمایت از تولیدات ایرانی، در مسیر خودکفایی و حمایت از شرکت های فناور نیز گام برداریم. 

 

وی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان از حمایت های مالی و حقوقی و مشاوره ای در زمینه های متعدد بهره مند خواهند شد ادامه داد: یکی از ماموریت های ویژه ما توسعه شبکه نخبگانی و استفاده از ظرفیت آنها در بخش های مختلف است که رئیس جمهور نیز تاکید کرده اند تا در کنار شناسایی و شبکه سازی نخبگان، هم پوشانی لازم میان این قشر فرهیخته و کارآمد با جامعه هدف ایجاد شود که اگر شناخت کافی از ظرفیت های فناوری کشور فراهم شود قطعاً در آینده نزدیک شاهد رشد و پیشرفت چندین برابری ایران اسلامی در تمامی عرصه ها خواهیم بود.