بازدید دکتر وحدت رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

دکتر علی وحدت : پارک علم و فناوری استان فراتر از انتظار من بود و شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های خلاق از نظر کیفیت و فضای فیزیکی برای استقرار قابل توجه بودند.


به گزارش روابط عمومی‌ ، دکتر علی وحدت در حاشیه بازدید از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: پارک علم و فناوری استان فراتر از انتظار من بود و شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های خلاق از نظر کیفیت و فضای فیزیکی برای استقرار قابل توجه بودند.
وی ادامه داد: در چند سال گذشته در دولت تدبیر و امید در حوزه علم و فناوری کارهای بسیار خوبی انجام شده که شاخص‌های موجود نشان می‌دهند این اقدامات در حوزه زیست‌بوم نوآوری در کل کشور و همه استان‌ها و حتی شهرستان‌ها قابل مقایسه با سال‌های قبل نیست. هم‌اکنون اگر شخصی صاحب ایده‌ای باشد یا تیمی‌از درون دانشگاه بخواهد خارج شده و یا گروهی بخواهند کار فناورانه را پیش ببرند می‌توانند از وجود مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری و مراکز نوآوری و شتاب دهنده‌ها بهره ببرند.
وحدت به نظام تامین مالی نوآوری نیز اشاره کرد وگفت: تامین مالی نیاز اصلی همه حوزه‌ها است که ما در توسعه کمی‌ و کیفی تامین مالی اکوسیستم نوآوری اقدامات مختلفی انجام دادیم و ابزارهایی چون صندوق‌های پژوهش و فناوری را راه‌اندازی کردیم. بر این اساس هم‌اکنون در تمام استان‌های کشور این صندوق در حوزه‌های تخصصی و دانشگاه وجود دارد و در سیستان و بلوچستان نیز مجوز راه‌اندازی صندوق داده شده و به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به این مطلب که در دو سال گذشته قریب به 13 هزار میلیارد تومان خدمات مالی به شرکت‌های دانش بنیان ارائه شده است، تاکید کرد: مسئولان سیستان و بلوچستان تلاش کنند تا صندوق پژوهش و فناوری به عنوان رکن مهم تامین مالی نوآوری استان فعال شده و بهتر کار کند. برگزاری رویداد سکوی پرتاب در استان سیستان و بلوچستان نشان دهنده بلوغ این خطه از کشور در حوزه نوآوری و فناوری است.
دکتر وحدت افزود: برخی موارد از تعابیری اشتباه مانند منطقه محروم برای برخی مناطق استفاده می‌شود، این درحالی است که هر منطقه فرصت پیشرفت دارد و شرکت‌های فناور، خلاق و دانش بنیان باید یاد بگیرند که از فرصت‌های موجود ثروت ایجاد کنند. امیدوارم این رویداد زمینه و فرصتی باشد تا مجموعه‌های استان شیوه‌های جذب سرمایه‌گذار را فرا بگیرند.
رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان اظهار داشت: باید از هر فرصتی برای پیشرفت استفاده کنیم