بازدید دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر در این مجموعه

پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان علیرغم سابقه کمتر نسبت به سایر استان ها اما از نظر کیفی در سطح قابل قبولی قرار دارد.


پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان می تواند منشا تحولات شگرفی برای این استان باشد و از ایده های خلاق و طرخ های ویژه جوانان می توان برای کاهش معضل کم آبی،مطالعات آب های ژرف،شیوه های نوین کشاورزی بر پایه دانش استفاده کرد و سلسله اقدامات انجام شده در پارک علم و فناوری قابل تقدیر است.

ایشان همچنین افزودند: کار آزادسازی 20 هکتار فضای این پارک در حال انجام است تا از این لحاظ مشکلی نباشد.این کارها نه تنها در مرکز استان بلکه در شهرهای زابل،چابهار،ایرانشهر و سراوان نیز در حال اجراست و هرچه این پارک ها گسترش یافته و بتوانند از سرمایه گذاری بخش خصوصی بهره ببرند طبیعتا تاثیرات مثبت ان در زندگی همه مردم قابل مشاهده خواهد بود.

ستاری خاطر نشان کرد:نهایتا ظرف 3ماه آینده کارخانه نوآوری استان افتتاح می شود و معتقدم که پارک های علم و فناوری زایشگاه شرکت های دانش بنیان است و هم اینک نیز قریب به 6 هزار شرکت فعال در سطح کشور داریم.