بازدید نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه معزز زاهدان از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه معزز زاهدان در روز سه‌شنبه 8 خردادماه 1397 از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان بازدید نمودند و توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در پارک را مورد بررسی قرار دادند.


در ابتدای این بازدید دکتر شهیکی تاش، رئیس پارک علم و فناوری، به تشریح چگونگی توسعه زیرساخت‌های فیزیکی و کارآفرینی پارک علم و فناوری با تأکید بر مزیت‌های رقابتی و نسبی استان پرداخت و فعالیت‌های فناورانه و دانش‌بنیان توسط شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری تشریح نمود. وی افزود: دانشگاهیان و صاحبان ایده می‌توانند طرح‌های علمی و نوین خود را با هدف تجاری‌سازی به پارک علم و فناوری ارائه دهند تا از تسهیلات و معافیت‌های مالیاتی بهره‌مند شوند و حمایت‌های مالی و غیرمالی ازجمله مشاوره‌های حقوقی و ثبت شرکت‌ها، بازاریابی و تجاری‌سازی، کارآفرینی و کسب‌وکار، امور بین‌الملل، اقتصادی و تأمین مالی را دریافت نمایند.

 محمدنبی شهیکی تاش در ادامه مراکز رشد تخصصی مطابق با پتانسیل‌های خاص هر منطقه از استان را مورد بررسی قرار داد و به معرفی ۱۴ کانون تخصصی پارک علم و فناوری پرداخت و سیستم منتورینگ و کوچینگ که مشاوره کسب‌وکار و بازاریابی را ارائه می‌دهد، تشریح کرد. در ادامه از مرکز نوآوری صنایع خلاق، مرکز تحقیق و نوآوری صنایع‌دستی، مرکز فن آموز، مرکز خدمات کسب‌وکار و همچنین شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد بازدید به عمل آمد.

آیت‌الله سلیمانی، توجه پارک به پتانسیل‌های بالقوه استان را مورد تقدیر قرار داد و ضمن ابراز خشنودی از اینکه صنایع‌دستی و تاریخ کهن استان در طرح‌های فناورانه مورد تأکید قرار گرفته ابراز داشت: ایران در بخش هنر، در بخش علم و در بخش فناوری در گذشته تاریخ صاحب‌نام بوده و زمانی که دنیا چیزی بنام فناوری و اطلاعات نداشت ایران صاحب حرف اول دنیا در این امور بود.