برگزاری دومین نشست هم‌اندیشی بررسی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان حوزه کشاورزی و گیاهان

دومین نشست هم‌اندیشی بررسی کسب‌وکارهای دانش‌بنیان حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی ، جمعه 13 بهمن ماه 96 در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد.


این نشست با هدف افزایش آگاهی فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی و منابع طبیعی با مفاهیم شرکت‌های دانش‌بنیان و آشنایی با استارت­­آپ­ ها و فرصت­ های موجود با همکاری پارک علم و فناوری، سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و مرکز آموزشی کشاورزی و منابع طبیعی شهید خیابانیان برگزار شد.

در این نشست دبیر کارگروه آموزش و کارآفرینی پارک علم و فناوری، ضمن اشاره به مفاهیم اولیه شرکت‌های دانش‌بنیان به شرح خدمات پارک علم و فناوری پرداخت و نمونه‌ استارت‌آپ ­های داخلی و خارجی را برای حضار معرفی کرد. در این جلسه کلیه موارد مندرج در کتابچه راهنمای فهرست کالاها و خدمات دانش‌بنیان در حوزه‌های مختلف کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت. در ادامه مهندس جهانتیغ، رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان سیستان و بلوچستان، به اهمیت فعالیت فارغ‌التحصیلان در حوزه‌های دانش‌محور کشاورزی و گیاهان دارویی اشاره کرد و آمادگی سازمان نظام مهندسی کشاورزی را جهت همراهی با علاقه‌مندان این حوزه اعلام نمود. همچنین دکتر ولیزاده، از فعالین کسب‌وکار‌های حوزه دانش‌بنیان، تجربیات خود را در این حوزه به‌صورت کامل شرح داد. گفتنی است در پایان به سؤالات حاضرین در خصوص موارد مختلف مالی و فنی راه‌اندازی کسب‌وکار دانش‌بنیان پاسخ داده شد.