گامی دیگر در ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی/ برگزاری رویداد شتاب دانش آموزی در مرکز فن آموز و خلاقیت دانش آموزی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

رویداد شتاب دانش آموزی در تاریخ 16 و 17 اسفندماه سال جاری توسط شتابدهنده دانش آموزی رستاک در محل مرکز فن آموز و خلاقیت دانش آموزی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، پارک علم و فناوری استان در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود و ترویج فرهنگ کارآفرینی و توسعه تفکر نوآوری در لایه های پایین، فعالیت های متعددی را در حوزه دانش آموزی برنامه ریزی و اجرا نموده است. در همین راستا نیز رویداد شتاب دانش آموزی توسط پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، شتابدهنده رستاک و موسسه مطالعاتی، پژوهشی و آموزشی نام آوران سیستان و بلوچستان برنامه ریزی و اجرا شد.

در این رویداد 18 ساعته 33 نفر از دانش آموزان مقطع دبیرستان دوره دوم علاقمند به کارآفرینی شرکت نمودند. در ابتدا کارگاه ایده پردازی به منظور آماده سازی دانش آموزان جهت ارائه ایده ها برگزار گردید. سپس  21 ایده توسط دانش آموزان به شیوه آسانسوری ارائه شد و بعد از رای گیری که توسط خود دانش آموزان انجام پذیرفت 5 ایده منتخب اقدام به تشکیل تیم نموده و روند کار تیمی را آغاز کردند. همچنین 5 منتور و یک تسهیلگر، 3 کارگاه آموزشی کسب و کار را به شرکت کنندگان ارائه نمودند.

در پایان، تیم ها پس از پرورش ایده و تکمیل بوم کسب و کار با راهبری و هدایت منتورها، مدل کسب و کار خود را به داوران ارائه دادند که از بین تیم های تشکیل شده، مقام اول را به طور مشترک دو تیم «Happy Service» با موضوع پلتفرم ارائه خدمات مراسمات و تشریفات تولد و تیم «Soochen Kid» با موضوع طراحی نوآورانه لباس کودک با استفاده از موتیفای های بلوچی کسب کردند و به ترتیب در مرکز نوآوری صنایع خلاق و شتابدهنده آهوگ پذیرش شدند. همچنین تیم «Lost Memory» با موضوع ردیابی حافظه های جانبی در آزمایشگاه اینترنت اشیاء پذیرش شد و مقام سوم را به طور مشترک دو تیم «Super Recorder» با موضوع خودکار ضبط کننده و تیم «حامیان سلامت» با موضوع طراحی ویلچر هوشمند کسب کردند و در شتابدهنده رستاک پذیرش شدند.اطلاعات تماس

سیستان و بلوچستان، زاهدان، بلوار دانشجو، مقابل دانشجو ۴، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان
تلفن: 054 - 33410086 دورنگار: 054 - 33410087
كدپستی: 9816893111
پست الکترونیک: info@sbstp.ir
sb.park@yahoo.com
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان