شتابدهنده ها فضای استارتاپی حوزه اقتصاد دیجیتال را متنوع می کنند

در راستای رسیدن به اهداف ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی، شتابدهنده ها فضای استارتاپی حوزه اقتصاد دیجیتال را متنوع می کنند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در نشست مشترک این ستاد با شتابدهنده های این حوزه به بیان اهداف و نقش این ستاد پرداخت و بیان کرد: در جهت حمایت از اکو سیستم استارتاپی و هم افزایی ظرفیت های آنها، نیاز به همکاری و کمک شتابدهنده ها داریم.

وی با اشاره به این موضوع که همکاری شتابدهنده ها با این ستاد باید در جهت ایجاد هدف گذاری، تعیین سیاست های درست و ایجاد شتابدهنده ها در شهرستان ها باشد گفت: باید شتابدهنده را برای کمک به حل مسایل مالیاتی و معافیت ها، به پارک های علم و فناروی معرفی کنیم و یک پلتفرم مشترک با کمک شتابدهنده ها در جهت ایجاد دیتا بیس جامع، شناسایی و ایجاد جامعه آماری و معرفی استارتاپها به شتاب دهنده ی مناسب طراحی شود.

محمدی بر برقراری ارتباط مناسب شتابدهنده ها با ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی تاکید کرد و گفت: شتابدهنده ها باید در جهت رسیدن به اولویت های این ستاد در محورهای متنوع سازی فضای استارتاپی حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی، هوش مصنوعی، بلاکچین، پردازش ابری و مواردی از این قبیل گام بردارند.

وی همچنین به نحوه ایجاد و ارایه تسهیلات به شتابدهنده ها نیز اشاره کرد و گفت: ایجاد پکیج حمایتی با صندوق نوآوری و شکوفایی برای شتابدهنده های دانش بنیان، اختصاص تسهیلات برای تهیه فضای فیزیکی مناسب، کمک به ایجاد شرایط آموزش و مانیتورینگ مناسب و تجهیز فضای شتابدهنده از جمله محورهای ارائه تسهیلات به شتابدهنده ها است.

دبیر ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی در ادامه اظهار کرد: کمک به قرار گیری شتابدهنده تحت پوشش حمایت اتحادیه و انجمن مربوطه، دعوت از شتابدهنده ها برای همفکری، کمک و حمایت از ستاد در پیشبرد اهداف حمایتی، ثبت یک انجمن سرمایه گذاری ریسک پذیر برای شتابدهنده ها و تصمیم گیری در خصوص وضعیت شتابدهنده ها در صورت سرمایه گذاری در شهرستان ها و حمایت از استارتاپ های مناطق دور افتاده از جمله محورهایی است که باید درباره ارتباط و همکاری با شتابدهنده ها اجرایی شود.

در ادامه این جلسه هر یک از شتابدهنده ها نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود و موانع و مشکلات پیش روی فعالیت آن ها پرداختند و پیشنهاداتی از جمله از سرگیری دورهمی شتابدهنده ها برای تبادل نظر در رابطه مسایل استارتاپ ها، بازنگری در قوانین این حوزه در بخش بیمه، مالیات و مسائل حقوقی این شتابدهنده ها مطرح شد.

آماده سازی ذهن دانشجویان برای ورود به حوزه استارتاپی و فراهم شدن بستری مناسب در این خصوص، تعریف استانداردهای مناسب آموزشی برای ایجاد کارگاه ها، تشکیل یه انجمن صنفی و ایجاد مرجعی برای ارزش گذاری های مادی و معنوی و تایید اطلاعات شتابدهنده ها از دیگر موارد مطرح شده از سوی شتابدهنده های حاضر در این نشست بود.اطلاعات تماس

سیستان و بلوچستان، زاهدان، بلوار دانشجو، مقابل دانشجو ۴، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان
تلفن: 054 - 33410086 دورنگار: 054 - 33410087
كدپستی: 9816893111
پست الکترونیک: info@sbstp.ir
sb.park@yahoo.com
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان