در ایام الله چهلمین سالگرد دهه مبارک فجر/ ارائه دستاوردهای پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان به عالی ترین مقام دولت در استان

استاندار سیستان و بلوچستان و هیات همراه روز چهارشنبه 17 بهمن ماه سال جاری به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی از نزدیک دستاوردهای پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، پارک های علم و فناوری مراکزی هستند که عمدتاً در جوار مراکز تحقیقاتی، علمی و دانشگاهی تاسیس شده اند و در راستای تسهیل و تجاری سازی نوآوری ها عمل می کنند. ایجاد پارک‌های علم و فناوری یکی از استراتژی‌های اساسی توسعه کسب و کار منطقه‌ای و ایجاد نواحی نوآور به شمار می ­رود.

در همین راستا، احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان، در ششمین روز از ایام الله دهه مبارک فجر از پارک علم و فناوری به عنوان جریان ساز اصلی توسعه فناوری و نظام نوآوری استان بازدید نمود و دستاوردهای پارک در حوزه توسعه اقتصاد دانش بنیان را مورد بررسی قرار داد.

در این بازدید مطرح شد که برای توسعه زیرساخت فناوری و توسعه اشتغال حرفه ای، پارک با محدودیت های شدید مالی روبروست و به منظور تقویت اکوسیستم کارآفرینی دانش بنیان و نظام نوآوری و همچنین تامین منابع مالی واحدهای فناور، نیاز به حمایت وجود دارد. همچنین در این بازدید، برنامه پارک جهت اشتغال 5000 نفر در طی دو سال و نیازمندی های آن ارائه شد.

در ادامه، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان مورد بازدید ایشان قرار گرفت و از دستاوردهای حاصل شده در حوزه های مختلف پارک همچون مرکز نوآوری صنایع خلاق، مرکز تحقیق و نوآوری هنر، شتابدهنده آهوگ، مرکز فن آموز و خلاقیت دانش آموزی، کانون های توسعه، مرکز انیمیشن و تولید محتوا، استدیوی تخصصی صدا، مرکز تحقیق و توسعه فین تک، خوشه کسب و کار IT، مرکز خدمات کسب‌وکار، آزمایشگاه اینترنت اشیاء، آزمایشگاه کشت بافت و همچنین شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری و مرکز رشد بازدید بعمل آمد.اطلاعات تماس

سیستان و بلوچستان، زاهدان، بلوار دانشجو، مقابل دانشجو ۴، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان
تلفن: 054 - 33410086 دورنگار: 054 - 33410087
كدپستی: 9816893111
پست الکترونیک: info@sbstp.ir
sb.park@yahoo.com
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان