ارائه کمک‌های بلاعوض به شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه‌های خارجی

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در خصوص حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های خارجی با ارائه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض اقداماتی را انجام خواهیم داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی وحدت در نشست تخصصی با شرکت‌های دانش بنیان که در پارک علم و فناوری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: ما نگاه جدی به بحث صندوق نوآوری خواهیم داشت و مشکلات و کندی‌هایی را که در این مسیر وجود دارد، تسریع خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه ما نگاه ویژه‌ای به توسعه بازار، ایجاد فرصت‌های صادراتی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان خواهیم داشت، افزود: اگر صندوق نتوانسته است تاکنون این نقش مهم را به خوبی ایفا کند، امید است که در آینده بتواند اتقافات خوبی در این زمینه رقم بزند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی خاطرنشان کرد: نگاه ما به صندوق پژوهش و فناوری باید نگاه ویژه‌ای باشد و افرادی که فکر اقتصادی دارند بایستی وارد بازار کار شوند و از سهام‌هایی که به آنها ارائه می‌شود، استفاده کنند، البته صندوق نوآوری هم برنامه‌هایی را در نظر دارد تا آن‌ها را از طریق صندوق پژوهش و فناوری به تحقق برساند که این برنامه‌ها در قالب بخش‌های تخصصی و... نیز خواهد بود.

دکتروحدت با بیان اینکه اگر مشکلاتی برای بحث تسهیلات وجود داشته باشد آن‌ها را پیگیری خواهیم کرد، گفت: ما باید به شرکت  هایی که تجربه‌ای در این زمینه نداشته و احتیاج به کمک دارند، کمک کنیم تا آن‌ها بتوانند وارد کار شوند و کار خود را نیز توسعه دهند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان برای ورود به بازارهای خارجی، گفت: در واقع تلاش ما این است که در خصوص حضور شرکت‌ها در نمایشگاه‌های خارجی با ارائه تسهیلات و کمک‌های بلاعوض اقداماتی را انجام دهیم و در خصوص اخذ تاییده‌های فنی هم می‌توانیم کمک‌های جدی داشته باشیم.

دکتروحدت در ادامه در خصوص مقر استقرار شرکت‌های دانش بنیان در سفرهای خارجی، افزود: تاکید ما بر این بوده که اگر بخش خصوصی این کار را انجام دهد و آن را، راه اندازی کند، ما نیز آن را حمایت خواهیم کرد تا شرکت‌هایی که در خصوص مقر استقرارشان با مشکلاتی روبرو بوده‌اند، برطرف شود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تاکید کرد: ما به دنبال ابزارسازی‌هایی هستیم، در واقع ابزارهایی که امیدواریم فعال شوند و در راستای این موضوع که آن دسته از شرکت‌هایی که می‌توانند محصولات خود را صادر کنند نیز بتوانیم نقش خود را به خوبی ایفا کنیم.اطلاعات تماس

سیستان و بلوچستان، زاهدان، بلوار دانشجو، مقابل دانشجو ۴، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان
تلفن: 054 - 33410086 دورنگار: 054 - 33410087
كدپستی: 9816893111
پست الکترونیک: info@sbstp.ir
sb.park@yahoo.com
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان