برگزاری چهارمین نشست مدیران حقوقی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه هشت

نشست یک روزه مدیران حقوقی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه هشت کشور در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، نشست مدیران حقوقی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه هشت کشور روز چهارشنبه 14 آذرماه سال جاری در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در این نشست دکتر اویسی، معاون پشتیبانی و مالی دانشگاه سیستان و بلوچستان، ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه و تشکر از میزبانی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان عنوان داشت: مایه ی مباهات بود زمانی که معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، در جلسه شورای دانشگاه اعلام کردند یکی از موفق ترین پارک های ایران، پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان است. وی ادامه داد: تعریف ویژه ای که دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، از این پارک انجام دادند، مزید بر این افتخار شد. معاون پشتیبانی و مالی دانشگاه سیستان و بلوچستان تصریح کرد: یکی از الگوهای ما برای پیشرفت و موفقیت باید الگوی پارک علم و فناوری استان و استفاده از تجربیات آنان باشد.

دکتر عبدالعلی اویسی همچنین از دبیر مدیران حقوقی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری منطقه هشت به جهت برنامه ریزی جلسات تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه این نشست، دکتر اویسی اظهار داشت: یکی از چالش های بزرگ پیش روی ما، چالش هایی است که با بیرون از دانشگاه داریم و این چالش ها بر عهده ی دفاتر حقوقی است، به همین جهت است که دفاتر حقوقی بازوان توانمند دانشگاه، مؤسسات و پارک ها هستند. وی افزود: به عبارت دیگر دفاتر حقوقی زبان منطق و استدلال ما هستند. دکتر اویسی تاکید کرد: دفاتر حقوقی از مشاورین خبره دانشگاه ها استفاده کنند چرا که دانشگاه محل پرورش حقوق دانان برجسته است. وی تصریح کرد: دفاتر حقوقی تلاش کنند تا با بکارگیری نیروهای زبده و فعال، خود را تقویت نمایند تا در محکمه ها قوی تر ظاهر شوند.

دکتر فداکار، دبیر حقوقی منطقه 8 کشور، نیز ضمن خیر مقدم به حضار در جلسه و تشکر از میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان و پارک علم و فناوری استان، عنوان داشت: از سال 1395 بحث منطقه بندی دانشگاه ها انجام شد و دفاتر حقوقی هم مانند سایر بخش های وزارتخانه منطقه بندی شد. وی ادامه داد: جلسات از سال 1396 شروع شد و اولین جلسه در دانشگاه شهید باهنر کرمان، جلسه دوم در دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان، جلسه سوم در محل وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و جلسه چهارم در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد. دبیر حقوقی منطقه 8 کشور در زمینه کارآمدتر شدن دفاتر حقوقی ادامه داد: در دفاتر حقوقی با کمبود نیروی انسانی متخصص در حوزه های مختلف حقوق بنا به موضوع مواجه هستیم که کمک و حمایت دانشگاه ها را جهت حل این موضوع می طلبد.

در ادامه ی این نشست یک روزه، مباحث تخصصی حوزه حقوقی دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری ادامه پیدا کرد. همچنین مدیران حقوقی منطقه 8 کشور بازدیدی از مجتمع فناوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان داشتند و با دستاوردهای پارک در حوزه های مختلف آشنا شدند.

شایان ذکر است نشست یک روزه مدیران حقوقی منطقه هشت کشور ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 14 آذرماه سال جاری شروع و در ساعت 17 همان روز به کار خود پایان داد.اطلاعات تماس

سیستان و بلوچستان، زاهدان، بلوار دانشجو، مقابل دانشجو ۴، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان
تلفن: 054 - 33410086 دورنگار: 054 - 33410087
كدپستی: 9816893111
پست الکترونیک: info@sbstp.ir
sb.park@yahoo.com
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان