آیین افتتاحیه نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان

روز چهارشنبه 18 مهرماه سال جاری نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور با حضور دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مجتمع فناوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان، روز چهارشنبه 18 مهرماه 1397 نخستین جشنواره صنایع خلاق کشور با حضور دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان، رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان، رئیس بنیاد نخبگان استان، رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی و هیأت همراه آغاز به کار کرد.

دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه برگزاری این جشنواره گفت: صنایع خلاق به  ظرفیت های فرهنگی یک اقلیم بر می گردد، سیستان و بلوچستان به دلایل متعددی قابلیت های بالایی برای صنایع خلاق دارد، تنوع فرهنگی و اقلیم جغرافیای این استان، آب و هوای خاص، پوشش این منطقه و صنایع دستی می تواند در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی نقش داشته باشد.

سید محمد حسین سجادی نیری بیان کرد: پارک علم و فناوری استان این فرصت را به خوبی شناسایی کرده و توانسته است قسمتی به عنوان صنایع خلاق راه اندازی کند، گروه های فعال در این حوزه همه مستعد، توانمند و خلاق هستند و قابلیت در آمدزایی و جذب نخبگان استان را به خوبی دارند که امیدوارم این امر با حمایت حوزه های مختلف استان و حاکمیت و دولت تقویت شود و شاهد افزایش این زون ها در پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان و کشور باشیم. وی ادامه داد: ایجاد چنین فضایی مورد توجه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری است، این فضا با حمایت این مجموعه ایجاد شده است و برای توسعه آن کمک می شود، در معاونت علمی و فناوری، برنامه ای با عنوان توسعه زیست بوم شرکت های خلاق داریم، در قالب این برنامه حدود 30 نوع حمایت انجام می شود و توسعه شرکت های خلاق در کشور و تمرکز زدایی از پایتخت برنامه جدی این معاونت است. سعی داریم با برنامه خلاق از نیروهای مستعد استانی حمایت کنیم.

دبیر اولین جشنواره صنایع خلاق نیز گفت: این جشنواره در شش محور طراحی، تولید محتوا، صنایع دستی، گردشگری، پویانمایی و فناوری های اجتماعی در حال برگزاری است که 170 نفر برای شرکت در آن ثبت نام کردند. فرید شاهمرادی افزود: این جشنواره با توجه به قابلیت های فرهنگی و هنری بومی برای توسعه اشتغال و کسب و کار صنایع خلاق در زاهدان برنامه ریزی شد. 10 مربی بومی و ملی در این جشنواره برای ارائه ایده و تکمیل محصول به گروه های حاضر در جشنواره کمک می کنند.

شایان ذکر است همزمان با آغاز به کار این جشنواره، مجموعه شتاب صنایع خلاق و مرکز نوآوری صنایع خلاق در مجتمع فناوری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان افتتاح شد.

 

 اطلاعات تماس

سیستان و بلوچستان، زاهدان، بلوار دانشجو، مقابل دانشجو ۴، مجتمع فناوری پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان
تلفن: 054 - 33410086 دورنگار: 054 - 33410087
كدپستی: 9816893111
پست الکترونیک: info@sbstp.ir
sb.park@yahoo.com
پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان